Прегледи денес: 2

Fiat Punto Evo

4.350,00 Евра

Опис

Продавам Fiat Punto Evo, бензин, 1242cm3, 65KS, 3 врати, потрошувачка на гориво 4,8/5,7/7,3 l/100km. Опрема: АБС, клима, вградено радио/ЦД со 6 звучници и команди на волан, патен компјутер, централна брава, електрика на прозори и ретровизори... Возилото е произведено 12.2010, купено во Automobile SK во Скопје во 07.2011 година кога е првата регистрација. Возилото од првиот до последниот поминат km е возено исклучиво од мене (прв газда). Возилото е сочувано, има целокупна историја на променет потрошен материјал од реномирани производители - исклучиво според табела. Кај возилото работат сите функции, домаќински одржувано, гаражирано, без ниту една запалена цигара внатре, со комплет летни и зимски гуми. Возилото е регистрирано до 07.2020 и осигурано од автоодговорност и КАСКО и годишен зелен картон. Поминато 63000 км.

Детали

ГрадЦела Македонија
Вид на огласСе продава
Состојба на предметПоловен
Тип на ценаЦената не е фиксна
МаркаFiat
МоделPunto
Година2011
ГоривоБензин
Километри60 000 - 64 999
МенувачРачен
РегистрацијаМакедонска
КаросеријаХеџбек

Погледни ги сите